8 черв. 2015 р.

Про турецькі вибори і трошка гіркого

Аби примусити мене взятися за клавіатуру, аби надрукувати щось більше, аніж приватне повідомлення, сьогодні треба причина. 
Вчора цією причиною стали парламентські вибори в Тр. 
Як без п’яти хвилин громадянка  Тр, мене турбує доля країни де я живу і живе моє маля. 
Події в Україні пробудили у нас нову свідомість, нове бачення світу, нові ракції. Ми стали чутливіші до біди, до негараздів, які так чи інакше все таки залежать від політичної ситуації. Нажаль. 


І от вкратце про ситуацію в Тр. 
Тут уже 13 років присутня одна особа, шо домінує і впливає на все, що можна. Здорові люди бачать його справжню сутність, та здорових в Тр була меншість. Вчорашні вибори довели, що суспільство в Тр здоровішає, думки свіжішаюсть і, в принципі, краса прийде через трошки. Партія, яка стільки років тусувалася в лідерах, пройшла всі можливі бар’єри. Та для того, аби мати можливість рішать усьо , все таки не вистачило голосів. Змушена буде домовлятися тепер з іншими ( а то для Ердогана тяжко важко, бо він же, наче ото Путін – має хворобливе бажання бути во главі всього - султан всія Туркія)

Ложка дьогтю в тому всьому це навіть не самі турки.
А Наші дівчата. 

Дехто з них вчора тріпався про те, шо курдська партія, яка, кстаті, вперше набрала таку кількість голосів, то початок кінця, розбрат, роздор, і всі курди дєрьмо.
До цієї теми я не верталася вже 3 роки, до пятілєтгього юбілєя не дотягла, бачте.
Поясню з висоти,  свого так би сказать, курдського досвіду.

1. Оджалан – лідер радикальних курдів, париії ПКК. В усьому світі вони асоціюються з тероризмом і бідою. Шо, в принципі, почті правда. Та тільки осі зміщені тепер. Курдів там меншість наразі. Нац меншини, самі непокорні турки, чеченці і ващє всі, хто на тропі революції записуються в партію, беруть ружйо і ідуть в гори. Воювать.  Знаєте, як людина, що не підтримує будь яке насильство, я проти. Але якщо копати глибоко і розбиратися, чого і для чого та партія утворена, то можна найти першопричини, невтішні для цивілізації. Серед прогресивних турків існує думка (і навіть кілька доказів), що ПКК створена самим Ердоганом (це той злосний геній, про якого написано вище) для відмивання чорних грошей. Ну опять таки, не буду утвєрждать.

2. ХДП (типу народна демократична партія)  створена на основі курдського кістяка, та з метою об’єднати усі нац меншини, а отже в партії є вірмени, грузини, черкеси і всі інші люди, які не турки. Та турків теж є і це дарує мені віру в те, що країна житиме. Є думки, що ХДП то і є версія ПКК (ну бо ж курди, ну бо ж терористи), але то те саме шо казати шо вся україна то і є правий  сектор. Грань уловили пра? 

3. Є ДжХП. Ще одна партія, яка стоіть в опозиціі до правлячоі і цим вже заслуговує на почот. Сильний вусатий лідер, в принципі непогана програма, в більшості ататюркісти ( що є символом тут до слова “цивілізація”). На виборах зайняли друге місце по кільості голосів, молодці, прорвали те замкнуте коло акп'істів

4. І є МХП ( мілієтчілер- то ті хто показує той жахливий знак вовка рукою і є крайніми націоналістами). Мені вони не симпатичні тільки за своі радикальні погляди, напоминають мені росіян, які вірять в те, що в них особлива порода і з ними ніхто несравниться. Я була здивована, коли серед опитаних курдів половина з них розказала, що віддали своі голоси за МХП. Тому що вони громадяни Тр. І тому що хай переможе туреччина і їх почнуть уже нарешті вважати за своіх. Ну це, як на мене, жалюгідна спроба влитися в турецьких нац колектив. От тіпа коли наші украінці з Луганська і Донецька хочуть стати великими імперіалістами русскімі. Але не мені судить, знову ж таки. 

5. Якшо по простому, то оці три партіі (котрі були не правлячі) в сумі набрали більше голосів, аніж колишня правляча. В іхніх силах зробити так, аби АКП (це партія Ердогана(який кстаті є президентом), ващє ушли в опозицію. Є ризик шо акп можуть об’єднатися з мхп, та то вже буде інша історія. 

6. І головне (для мене). Це те, що наші дівчата якісь недалекоглядні. Самі то хто? Нац меншина ж? Да! То чого ото тикати курдам в ліцо тим, шо вони панаєхавші? Думаєте, шо коли за вашими плечима стоіть чоловік націоналіст, або коли ви фоткаєтеся на фоні турецького стягу то вас тут перестануть називати “ябанджи гелін” а то й “наташами”?? Чи може вам трудно глянути у вікіпедіі хто ті курди і шо тут роблять? Чи може ви не знаєте шо східна туреччина то ісконно територія курдистану? І хватить молоти про  те, що курди хочуть від’єднатися. Ви недооцінюєте іхню мощь: якби хотіли, то від’єдналися б уже давно. Ви ж бачте багато з них перейшли у лави націоналістів турецьких, а тепер, коли іхні представники в парламенті вони змушені будуть вирішувати все мирним путьом, аби не опозоритися...

Мене, любі друзі, дратують набияк оті прояви нацизму. В Тр, в Росії, в Україні, в Іспанії, будь де.. Будь яке приниження інших, возвеличення себе то якесь дурноцтво, недалекоглядство і встидоба.  

А ващє то, щастя всім. І світла. 


1 коментар:

  1. Привіт Цитринко!

    Ох, мене завжди бісили оті люди, що всезнайок з себе вдають, а самі ніц не тямлять. А що там в Туреччині про нас говорять насправді? Бо мої екс-приятелі минулого року в Стамбулі боялися й рота відкрити, щоб не дізналися, що вони з Росії - думали, що поб'ють;)

    ВідповістиВидалити