16 лип. 2016 р.

Переворот в Туреччині або Найдовша турецька ніч (оновлюється)

Все почалося з того, що почав зникати інтернет. А це - знай - признак того, що в країні якийь кіпіш твориться.
Добившись якогось з"єднання, стало зрозуміло що йдеться про непорядки в Стамбулі і Анкарі, а потім виголошується слово - державний переворот.
події почалися з того, що перекрили обидва мости в Стамбулі, увели танки в аеропорт Ататюрка. З"явилася інформація про те, що турецька армія, яка ще з часів Ататюрка була четвертою гілкою влади в країні, повстала проти влади, її захопила і виголосила маніфест про те, що відповідальність бере на себе.
"Правляча партія витратила останнім часом баагаааато зусиль для приборкання Збройних сил. Справа в тому, що Ататюрком на збройні сили покладалось (із закріпленням в законах) функція збереження світського характеру влади.

Тобто - блокування ісламізму від повернення в суспільну сферу.
А правляча партія - саме ісламістська, і саме займалася висмикуванням запобіжників, які унеможливлювали поширення ісламізму на різні форму суспільного життя" (Богдан Яременко, голова правління Майдану закордонних Справ, в минулому консул Тр)
Іншими словами - влада на чолі з президентом Таїпом Ердоганом - сплять і бачать, як з країни зробити шаріатську державу, шоб все було по законам ісламу, і саме армія відповідала за світську сторону, вони вносять так би мовити гармонію.

Одразу у людей, які не балдіють від Ердогана (а то добряча половина ТР) починається ейфорія, мовляв, настав твій останній час, Ердо. Але потім приходить розуміння того, шо то все странно до коліків, бо:

 • Президент не на місці, а якби люди хотіли зробити перевород і захопити владу, то перш за все цілилися б на те, шоб ліквідувати Ердогана, якшо не фізично, то принаймні, з місця президентського
 • Ніхто з генералів-мятежників нічого не коментує, більше того роблять великі очі, з чого робимо висновки, шо справжні офіцери так не роблять, а отже офіцери не справжні (читать: може підставні)
 • на вулицях у ролі хунти бігають солдатики, яких ми не так давно відправляли на службу, вони толком не розуміють шо твориться, мають припущення, шо може антитерористична операція.
Словом, на реальний спланований переворот то почало бути не схожим.
Та події розвиваються далі.
про те, де був на сей момент президент є кілька версій, і яка з них правдива якось не зрозуміло. кажуть, шо терміново покинув країну (дуже героїчно, правда). дехто каже, шо був на відпочинку в Мармарисі. А хтось каже шо в Німеччині. Ну да ладно. Важливо те, шо звернення до народу він робив через вебку по месенджеру.... Каже, виходьте на вулиці, захищайте демократію. Шоб була зрозуміла послідовність Ердогана, кілька днів тому він казав про те, що ті хто виходять на протести на вулиці - терористи. А ще казав, шо демократія - це робота шайтана. А шо такооооє? а шо ми так памєнялі мииисль сваю??

"Хто заколотники - поки незрозуміло. Тому неможливо відповісти на питання, ні хто за цим стоїть, ні що вони хочуть, ні чим це закінчиться.

Ердоган закликав своїх прихильників "захистити демократію". Саме вчасно згадати, що вона (демократія) є і важлива.
Але люди пішли на вулиці. Характер у турок вибуховий".(Богдан Яременко)

Анкара палає, чутно вибухи, у людей летять вікна.
О 4 годині ранку на Парламент Тр скинуто 4 бомби

О 4.10 Президент повернувсяв країну  (тобто його бачили в аеропорту). Винищувач ВПС Туреччини збив військовий вертоліт над Анкарою. На ранок результати такі - зранку 16 липня було заарештовано більше 1500 вйськових, спробу перевороту було подавлено, країна контролюється Ердоганом. Станом на 10 ранку, в результаті перевороту та зоворушень загинуло 90 людей (блогери кажуть про цифру 120).. Ще гуляють жахливі фотки того, як відрізали (!) голову солдату (!), лінчували його на мості над Босфором. та поки ніяких підтверджень нема, фото може бути неоригінальним (як то часто бува), і поки що нема ніякої реакції (а вже мала б бути, якби подія власне сталася)


Про події в Дідімі.
Починаючи з 12 ночі почули заклики з усіх мечетей про те, що люди, вставайте, йдіть захищайте свою демократію і Ердоганову честь. Твітер пістрів постами думаючих про те, що то провокація, люди не ходіть, не піддавайтеся на гру Таїпа. А ще - верх технологічної думки - приходили меседжі на телефон з закликами виходити, підписані самим президентом. Во! (наш яник було якейсь без хвантазії, як бачите).

Найболючіший мент, це коли прийшла до нас мама (Хемова) з переляканими очима о першій ночі, і каже:" Я боюся... Коли ми жили на сході країни (35 років тому вони переїхали на захід), там під час будь яких коливань у поліції і солдат розв"язувалися руки: вони ґвалтували дівчат, тикали голки під нігті нашим чоловікам і знали, шо їм за це нічого не буде... куди тікати?". Я обняла її і кажу: "Мам, сюди до нас ніхто більше не прийде, іначе нарветься на українську лють". Вони розсміялася, але це її, видно, не заспокоїло і вона здригалася від кожного сигналу машин, які валили на підтримку Ердо прям з нашого села (канальї).

Висновки такі:

 • Тепер все виглядає так, наче Президент і прості турки погасили армійський переворот. Але реальність така, шо якби то був справжній переворот, так швидко б все не закінчилося.
 • Ердоган став на крок ближче до того, аби стати президентом на всю свою жизнь. Президентська республіка - його мета (думаю, шо насправді його мрія то стати Королем всія Сходу, але то менш реально). Як завжди у таких випадках просто задаймо питання: кому це вигідно?
 • Поліція - пропрезидентська сила. з ними дружить більше не буду.


Уроки турецької тут

2 коментарі:

 1. Усе думала як ти там.. добралась до нету - бачу є допис.. хух...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. дякую, ми зі стамба виїхали і тепер сільські люди)))

   Видалити